7 Грама Аеродром
7 Грама Лептокарија
Previous slide
Next slide

нашиот асортиман на производи

Разгледајте го нашиот разнообразен асортиман и откријте светот на изискано кафе уживање. Од премиум кафе во зрно, еспресо капсули, до стилски кафе аксесоари – секој производ е избран со грижа за вашиот уникатен вкус и удоволствие. Изживејте го вистинското задоволство од кафе со нашиот кураторски асортиман, создаден да го задоволи секој кафе љубител
Потполнете го вашиот кафе момент со нашите елегантни кафе аксесоари. Од квалитетни филтри и држачи, до стилски кафени чашки и шешира, нашите аксесоари го подигнуваат вкусот и удоволството од вашето кафе искуство. Претворете го своето време за кафе во уште посветено и удобно искуство со нашите кафе аксесоари.
Погледни
Истражете го вкусот на традиционалното италијанско кафе со Биалети Мока Пот. Нашата мока постапено креира богато и наситено кафе, што го прави секој момент посебен. Пренесете ја аутентичноста на италијанското кафе во вашиот дом со оваа елегантна и практична Мока Пот, создадена за вистинско уживање.
Погледни
Откријте го извонредниот вкус со Долче Густо Компатибилни Капсули. Нашите капсули нудат богато и заситно кафе, што ќе ве потопи во задоволството на вистинско италијанско кафе. Соврзете ја удобноста со вкусот на врвно кафе директно во вашиот дом со нашите компатибилни капсули. Уживајте во кафе со перфектен вкус, креирано специјално за вас.
Погледни
Започнете го вашиот ден со интензивен вкус на нашето еспресо мелено кафе. Секоја шолја е едно посебно искуство, каде што квалитетните смлени зрна гарантираат автентичен и задоволителен вкус. Спремни за моментот на удоволство? Оптимизирајте го со еспресо меленото кафе - вашата дневна доза уживање.
Погледни
Оптимизирајте го вашиот кафе момент со нашето кафе во зрно. Нашиот избор на внимателно избрани и печени кафе зрна ќе ви обезбедат наситен и автентичен вкус. Допрете го совршенството во секоја шолја, со нашето кафе во зрно, создадено за уживање во секој момент.
Погледни
Оптимизирајте го вашиот кафе момент со нашиот Чафе Итали систем. Нашата селекција на внимателно избрани и печени кафе капсули обезбедуваат интензивен и автентичен вкус. Воскреснете го совршенството во секоја чаша, со Чафе Итали систем, создаден за уживање во секој момент.
Погледни
"Откријте ги извонредните моменти со нашите Лаваза а Mодо Mио компатибилни капсули. Нашиот избор одлично се вклопува со вашиот систем, обезбедувајќи вкусно кафе со секоја шолја. Допрете го удоволството на италијанско кафе во вашиот дом, со нашите капсули создадени за автентичност и уживање
Погледни
Откријте го вкусот на квалитетното кафе со Неспрессо Компатибилни Капсули. Нашиот избор на капсули ви обезбедува уникатно и задоволително кафе, пренесувајќи го италијанскиот стил директно во вашиот дом. Со нашите компатибилни капсули, уживајте во моменти на удоволство со секое шолје кафе, создадено специјално за вас.
Погледни

good day starts with coffee

photo-1524350876685-274059332603.jpeg
image00016.jpeg

espresso

espresso made with love ❤️

7 Grama Espresso Studio has been around since 2015. With the very start of work, we introduced a new trend of preparation, serving and presentation of coffee and coffee drinks in a unique way.

Our goal is to satisfy the needs of our customers who actively participated in the creation of 7grama espresso studio.

After several years, we grew into a chain of cafeterias in 2 locations in the territory of the city of Skopje.

Together with our team of employees, we daily implement the motto that we have been guided by since the very opening:
ESPRESSO MADE WITH LOVE ❤️

 

7Grama: Where Exceptional Coffee Connects People.

ESPRESSO MADE WITH LOVE

working hours

Monday: 08:00 – 21:30
Tuesday: 08:00 – 21:30
Wednesday: 08:00 – 21:30
Thursday: 08:00 – 21:30
Friday: 08:00 – 21:30
Saturday: 09:30 – 21:30
Sunday: 10:00 – 16:00

Like, share, repeat

Connect with us!

mk_MKMacedonian
0

Нема продукти во Кошничката.