НАЈВКУСНИТЕ КАФИЊА ВО ГРАДОТ

НАШЕТО МЕНИ

Offriamo uno spettro completo di tostature e formati di caffè popolari, con un'arte
tè miscelati e altre opzioni per il caffè più adatto a voi.

Menu

ладни кафиња

CAFFE' FREDDO

ФРЕШПРЕСО
FRESHPRESSO 0,25 / 0,5L
140/170дeн
Сетечино

SETECCINO
- Caramello, Cioccolato, Vaniglia, Cocco, Cioccolato bianco, Banana, Mandorla, Biscotti al cioccolato, Pistacchio

140/170ден
Еспресо тоник

ESPRESSO TONICO

140/170ден
Афогато

AFOGATO *Cioccolato, Caramello - 130ден

120ден
малина карамел лате / бело чоколадо лате
LATTE AL LAMPONE E CARAMELLO / LATTE AL CIOCCOLATO BIANCO
160ден
Нутела Бае

NUTELA BAE

160ден
Далгона реинбоу

DALGONA ARCOBALENO

140ден
Буено Ноисет

BUENO NOISET

170ден
Банана Најт Кафе

CAFFÈ BANANA KNIGHT

170ден
Рафаело Ајс Кафе

CAFFÈ FREDDO RAFAELLO

170ден
ОРЕО АЈС КАФЕ

CAFFÈ FREDDO AGLI OREO

170ден
ФРЕДО ЕСПРЕСО

FREDO ESPRESSO
- Lampone / Fragola 110ден

90ден
фРЕДО кАПУЧИНО

FREDO CAPUCCINO

110ден

топли кафиња

CAFFE' CALDO

Блек&Вајт

NERO E BIANCO

160ден
Рафаело кафе

CAFFÈ RAFFAELLO

160ден
Сникерс кафе

CAFFÈ SNICKERS

170ден
Орео кафе

CAFFÈ OREO 0,25/0,4L

150/170ден
МИЛА КАФЕ
CAFFÈ MILKA 0,25/0,4L
150/170ден
Афтер'кафе

DOPO IL CAFFÈ 0,25/0,5L

150/170ден
баунти кафе

CAFFÈ BOUNTY 0,25/0,4L

150/170ден
пампкин спајс лате

LATTE SPEZIATO ALLA ZUCCA 0,25/0,4L

150/170ден
нутела кафе

CAFFÈ ALLA NUTELLA 0,25/0,4L

170ден
вајт мока
MOCHA BIANCO
140ден
тоастед маршмелоу

MARZAPANE TOSTATO

160ден
Ирско капучино

CAPUCCINO IRLANDESE  

130ден
Марокино

MAROCCINO

100ден
Карамел Маршмeлоу Лате
CARAMELLO MARSHMELLOW LATTE
160ден

Menu

смути

SMOOTHIE *Fragola, Banana, Ciliegia, Frutti di bosco, Fragola&Banana, Mora, Ribes, Mora e Ribes

140/170ден
физи

FIZZY *Acqua, Melone, Fragola, Pesca, Uva, Mela, Frutti di bosco, Lampone, Mango

130ден
лEден чај

Tè freddo *Acqua, Melone, Fragola, Pesca, Uva, Mela, Frutti di bosco, Lampone, Mango,

130ден
рафаело ШЕЈК

RAFAELLO SHAKE

170/200ден
орео шејк

FRULLATO DI OREO 

170/200ден
топло чоколадо нутела

CIOCCOLATO CALDO ALLA NUTELLA

130ден
топло чоколадо рафаело

CIOCCOLATO CALDO RAFAELLO

130ден

Menu

еспресо либерика

ESPRESSO LIBERICA

70ден
мр.екслузив еспресо

MR.EXCLUSIVE ESPRESSO

130ден
КАРАМЕЛ ЕСПРЕСО
ESPRESSO AL CARAMELLO
90ден
колумбија еспресо

ESPRESSO COLUMBIA

130ден
АМЕРИКАНО

AMERICANO

80ден
декофеинско еспресо

DECAFFEINATO

90ден
Фрапе

FRAPPE

100ден

Menu

макијато

MACCHIATO

80/100ден
капучино

CAPUCCINO

100ден
капучино чоко-коко

CAPUCCINO CHOCO-COCO

130ден
капучино чоко-лешник

CAPUCCINO CACAO-NOCCIOLA

130ден
капучино карамела

CAPUCCINO AL CARAMELLO

130ден
капучино чоко банана

CAPUCCINO CHOCO BANANA

130ден
лате

LATTE

130ден

Menu

ЦЕДЕН ПОРТКАЛ

SUCCO D'ARANCIA SPREMUTO

140/170ден
ШВЕПС

SCHWEPPES

90ден
ЦЕДЕН ЛИМОН

SUCCO DI LIMONE SPREMUTO

140/170ден
ГАЗИРАНА ВОДА

ACQUA FRIZZANTE

60ден
ЦЕДЕН МИКС

SUCCO DI MISCELA SPREMUTO

140/170ден
НЕГАЗИРАНИ ВОДА

BATTERE FERMO

60ден
КОКА КОЛА/ ЗЕРО

COCA COLA / ZERO

90ден
ТОПОЛ Чај

TÈ CALDO

100ден
додаток млеко
LATTE AGGIUNTO
10ден
ДОДАТОК ВКУС

GUSTO AGGIUNTIVO

20ден

Menu

детско мени

menu per bambini

киндер чоко лешник

KINDER CIOCCOLATO NOCCIOLA

100ден
киндер чоко банана

KINDER CHOCO BANANA

100ден
киндер чоко нутела

NUTELLA AL CACAO KINDER

100ден
it_ITItalian